2018-04-24, antradienis, 17:43.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:54, leidžiasi 20:37, dienos ilgumas 14:43.

Vaikai ilsėjosi vasaros poilsio stovykloje „Saulutė“

2017-06-14, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Vaikai ilsėjosi vasaros poilsio stovykloje „Saulutė“

Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijoje ir Šaukoto skyriuje žemesniųjų klasių mokinių grupė įdomiai laiką leido vaikų vasaros poilsio stovykloje „Saulutė“. Stovyklos tikslas – ne tik pasirūpinti mokinių užimtumu, bet ir praplėsti jų pažintinę, kultūrinę bei kraštotyrinę patirtis.

 

Kiekviena diena išsiskyrė savo veikla, aktyvumu. Vaikai apsilankė Tytuvėnų regioniniame parke, buvo nuvykę į Sidarių kaimą, ten apžiūrėjo rusų sentikių cerkvę, kapinaites ir kraštotyrininko, etnografo, fotografo  Balio Buračo, kuriam šiemet būtų sukakę 120 metų, gimtąją sodybą. Stovyklautojai buvo šiltai priimti Acokavų bendruomenės namuose. Kitą dieną Šiaulėnų krašto muziejuje vaikus pasitiko ragana Onutė, kuri linksmino vaikus, kartu su jais žaidė žaidimus, šoko ratelius. Muziejuje stovyklautojai susitiko su tautodailininku, medžio drožėju Eugenijumi Arbušausku.

 

Jis papasakojo apie Užgavėnių tradicijas, kaip gimsta kaukės. Sugrįžę į mokyklą stovyklautojai žiūrėjo filmą apie Užgavėnes, kuriame nusifilmavo „Aidijos“ kolektyvas su Eugenijaus drožtomis kaukėmis. Po to mokiniai piešė labiausiai jiems patikusias kaukes. Stovyklautojus aplankė ir muzikos mokytojas iš Šiaulių Alvidas Kantauskas. Svečias atsivežė daug muzikos instrumentų, apie kiekvieną papasakojo, leido pasirinktu instrumentu pagroti. Improvizacijos buvo nepakartojamos. Muzikos terapijai skirtas laikas prabėgo labai greitai. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos stovyklautojai buvo nuvažiavę į Šaukotą ir kartu su Šaukoto skyriaus stovyklautojais klausėsi įdomaus vietinės senjorės Bronės Motiečienės pasakojimo apie senovę, išbandė senuosius darbo įrankius, žaidė senovinius žaidimus. Paskutinę dieną stovyklautojai, kartu su Šaukoto skyriaus vaikais, aplankė paminklą Baliui Buračui, Šemetų koplyčią. Abiejų stovyklų uždarymas vyko Šiaulėnų krašto muziejuje. Apžiūrėjus Šiaulėnų krašto muziejaus eksponatus, aptarus stovyklos veiklas, stovyklautojams buvo įteiktos padėkos ir rašikliai už aktyvų dalyvavimą stovyklos veiklose.

 

Vaikams poilsis stovykloje patiko, visi vieningai pritarė minčiai, kad stovyklai skirtas laikas turėtų būti dar ilgesnis.

 

Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos socialinė pedagogė Laima Šlekienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Almonė Sakalauskienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ko labiausiai tikitės iš rajono valdžios?