2019-06-20, ketvirtadienis, 22:15.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:15.

V. Kudirkos progimnazijos mokiniai domisi Radviliškio rajono dvarais ir parkais

2018-06-09, paskelbė Dienos NAUJIENOS
V. Kudirkos progimnazijos mokiniai domisi Radviliškio rajono dvarais ir parkais

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos 6–7 klasių mokiniai birželio 5 d. pradėjo vykdyti aplinkosauginį projektą „Tyrinėk, pažink, atrask. Dvarai ir juos supantys parkai Radviliškio rajone“. Projekto tikslas – aplankyti keturis Radviliškio rajono dvarus: Baisogalos Komaro dvarą, Pakiršinio dvarą, Raudondvario ir Burbiškio dvarus, ištirti dvarus supančių parkų bioįvairovę ir atlikti tiriamąją veiklą.

 

Projektas – kelių etapų. Jau aplankyti Baisogalos, Pakiršinio dvarai. Baisogalos dvaro darbuotojai supažindino su dvaro architektūra, vaikai apsilankė dvaro pastatuose įsikūrusiose Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos padalinio laboratorijose. Mokslininkai supažindino su laboratorine įranga, o kudirkiečiai galėjo savo darbu prisidėti prie pašarų gamybos, aplankė ten gyvenančius 56 arkliukus. Po pažintinės ekskursijos vykdyta tiriamoji veikla dvaro parke. Susiskirstę į keturias grupes, mokiniai atliko parengtas užduotis: tyrinėtos augalų organų spalvos, margintas audinys augalų dažais, išsiaiškintas dvaro architektūrinis stilius ir aprašyti išskirtiniais stiliaus bruožai, tyrinėta parko medžių bioįvairovė ir medžių amžių.

 

 

Papietavę ir pailsėję, kudirkiečiai vyko į Pakiršinio dvarą, kuriame juos pasitikę dvare įsikūrusio etninės kultūros ir amatų centro darbuotojai mokinius supažindino su dvaro istorija, o vėliau  vėl tyrinėjome parką ir gilinomės į dvaro architektūrinį stilių.

 

 

Pilni įspūdžių ir žinių kudirkiečiai grįžo namo, nusiteikę pratęsti savo projektą ir aplankyti kitus du likusius Radviliškio rajono dvarus. Planuojama surinktą informaciją skleisti Radviliškio rajono bendruomenei.

 

Vilmutė Sprudzanienė,

Daiva Šipulskienė,

projekto vadovės biologijos mokytoja ir dailės mokytoja

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
Contact form

Šios dienos vardadieniai