2020-05-29, penktadienis, 22:39.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:51, leidžiasi 21:38, dienos ilgumas 16:47.

Testai – naudingi pagalbininkai, kai reikalingos žieminės padangos

2019-11-07, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Testai – naudingi pagalbininkai, kai reikalingos žieminės padangos

Sparčiai artėjant žiemai, neišvengiamai ateina laikas keisti sezonines padangas. Jei garaže jau stovi tinkamų naudoti padangų komplektas, jaudintis nėra ko. Sunkumų gali kilti, kai tampa ypač reikalingos naujos žieminės padangos.

 

Kadangi pasirinkimas yra didžiulis, svarbu žinoti, kurios padangos, esančios rinkoje, geriausiai atitiks Jūsų poreikius. Vienas iš būdų yra pasitikėti žinomais prekių ženklais, tačiau, jei piniginės turinys tikrai neleidžia išmesti krūvos pinigų padangų komplektui, į pagalbą ateina įvairūs padangų testai, padedantys išsirinkti ne per brangias padangas, tinkančias mūsų keliams. Šiame straipsnyje sužinosime, kaip iš tiesų atliekami žieminių padangų testai ir kaip jie gali padėti išsirinkti kokybiškas bei saugias padangas.


Testų svarba renkantis padangas
Pirmiausiai reikėtų suprasti, kad padangos yra tikrinamos įvairiais būdais. Pirmieji testai atliekami dar gamykloje, kuriant naujus prototipus. Gamybos procesas yra sudėtingas dalykas, kurio metu bandomos skirtingos medžiagos ir lydiniai, siekiant nustatyti geriausią derinį, reikalingą kokybiškam produktui sukurti. Viskas prasideda nuo to, kad gamintojai pasirenka produktus, kurie, jų manymu, yra konkurencingi, kad kuriant naują prototipą jį būtų galima palyginti su modeliu, jau esančiu rinkoje. Tai dažniausiai daroma ne siekiant aplenkti konkurentus, o norint sukurti produktą, kuris atitiktų reikiamus standartus. Esmė ta, kad tokio tipo testai vartotojams mažai kuo naudingi, nes naujų produktų kūrimo procesas yra verslo paslaptis, kuri galutiniam pirkėjui iš tiesų nieko ir nesako.


Tačiau naudingi lauko testai, kuriuos atlieka ir įvairūs gamintojai, ir nepriklausomos įmonės, ir kiekvienas, norintis pasidalinti savo patirtimi naudojant konkrečias padangas. Tokie testai parodo padangų efektyvumą realiose situacijose, o tai iš esmės yra vienintelis dalykas, kurį kasdien vairuojantis žmogus turėtų žinoti. Norėdami gauti geresnį supratimą apie skirtingų padangų kokybę, geriausiu atveju turėtumėte žinoti apie įvairius padangų testų tipus, jei tik tokie prieinami.


Gamintojų testai
Gamintojų pateikta informacija aiškiau parodys šiuos rodiklius:


● kaip konkrečios padangos susijusios su degalų sąnaudomis;
● koks yra vidutinis kilometrų skaičius, kol nusidėvi padangos;
● koks yra padangų triukšmo lygis.


Tokius rezultatus iš tikrųjų galima nustatyti tik atlikus testus specializuotuose testų centruose, naudojant šiuolaikinę įrangą ir technologijas. Pavyzdžiui, norint nustatyti, kiek kilometrų nuvažiuoti yra skirtas tam tikras padangų modelis, padangos yra dedamos ant specialių įrenginių, siekiant imituoti važiavimą kelio paviršiumi. Kad procesas neužtruktų tiek daug laiko, gaunamas tinkamas duomenų kiekis, jog vėliau algoritmas galėtų nustatyti apytikslį kilometrų skaičių, kol padanga nusidėvės ir taps netinkama naudoti.


Nepriklausomi testai
Tokius testus dažniausiai vykdo įvairios į vartotojus orientuotos organizacijos, taip pat žurnalai apie automobilius. Šie lauko testai geriau parodo įvairių padangų pajėgumą, prireikus pašalindami neobjektyvų vertinimą, kuris atsiranda populiarinant konkretų prekės ženklą. Vis dėlto, nors testai atliekami lauko sąlygomis ir gaunami pakankamai tikslūs rezultatai, jie ne visada atskleidžia tikrąją situaciją. Reikėtų nepamiršti, kad dažniausiai išbandomos konkretaus dydžio ir vieno modelio padangos. Be to, neretai tokiuose testuose naudojami tik poros markių ir modelių automobiliai, o tai nėra labai jau objektyvu. Jei to paties dydžio padangos yra sumontuotos ant sportinio automobilio ar šeimos sedano, rezultatai tikrai bus skirtingi. Tačiau taip pat suprantama, kad iš padangų testuotojų būtų nerealu tikėtis, kad bus naudojami visų įmanomų gamintojų ir modelių automobiliai.

 


Foto: Shutterstock.com

 

Kasdien vairuojančiųjų asmeniniai vertinimai
Kai reikalingos naujos padangos, tikrai verta apsilankyti įvairiuose forumuose, kur žmonės dalijasi savo asmeniniais vertinimais apie skirtingus padangų modelius. Nors nepriklausomi testuotojai, pavyzdžiui, žurnalai apie automobilius, yra linkę išbandyti padangas trasoje, tačiau kasdien už vairo sėdantys žmonės gali geriau suprasti padangų charakteristikas realiose eismo situacijose. Tačiau reikia atsiminti, kad tokios nuomonės ne visada bus objektyvios, nes daugelis žmonių išreiškia savo nuomonę remdamiesi esamu prekės ženklo įvaizdžiu. Norint susidaryti aiškesnį padangų kokybės vaizdą, informacijos reikia semtis iš kuo daugiau šaltinių.


Aišku yra tai, kad visi šie padangų testai yra naudinga pagalba, kai reikalingos naujos padangos. Toliau straipsnyje trumpai apžvelgsime, kaip padangos yra tikrinamos lauko sąlygomis.Padangų bandymai skirtingose kategorijose
Kai reikalingos naujos žieminės padangos, svarbiausia yra suprasti, kaip jos „elgsis“ realiose gyvenimo situacijose. Oro sąlygos žiemos laikotarpiu būna įvairios, taip pat jos greitai keičiasi, todėl testai paprastai atliekami ant įvairių kelio dangų ir skirtingomis sąlygomis. Žiemos metu yra ypač svarbus padangų gebėjimas padėti automobiliui sustoti ant slidžios kelio dangos. Tas pats pasakytina ir apie galimybę laiku pradėti važiuoti bei išsaugoti automobilio valdymą netikėtose situacijose. Geriausiu atveju yra išbandomos skirtingų gamintojų ir įvairių klasių padangos – ir įprastos, ir dygliuotos žieminės padangos.


Sukibimas su ledu
Juodas ledas greitkeliuose, taip pat slidūs plotai intensyviose sankryžose gali tapti dideliu galvos skausmu, jei padangos nėra itin kokybiškos. Viena iš kategorijų, kurioje bandomos padangos, yra sukibimas su ledu. Testais paprastai patikrinamas laikas, kurio reikia automobiliui, kad pradėtų važiuoti apledėjusiu paviršiumi ir pasiektų tam tikrą greitį. Ne mažiau svarbu ir automobilio gebėjimas sustoti. Taip pat matuojama, kiek metrų automobilis nuvažiuoja nuo stabdžių paspaudimo momento, kol sustoja. Siekiant išsamesnio bandymo, šis atstumas paprastai matuojamas, kai automobilis pradeda stabdyti važiuodamas įvairiais greičiais. Jei didelę laiko dalį ketinate praleisti vairuojant apledėjusiais keliais, tuomet verta pasidomėti testais, kuriuose tikrinamos dygliuotos žieminės padangos.Foto: Shutterstock.com


Sukibimas ir valdymas važiuojant per sniegą
Ledas gali sukelti pakankamai didelę grėsmę saugiam važiavimui, tačiau žiemą daugumai vairuotojų dažniau tenka važiuoti snieguotais keliais. Kaip ir tikrinant sukibimą su ledu, išbandomas padangų gebėjimas sustoti ir pradėti važiuoti ant snieguotų paviršių. Siekiant gauti geresnius rezultatus, padangos bandomos įjungiant ir išjungiant automobilių stabdžių antiblokavimo (ABS) ir apsaugos nuo slydimo (ASR) sistemas.


Imituojant kasdienį vairavimą, išbandomas įvairių padangų gebėjimas išlaikyti automobilio kontrolę ir važiuojant tiesiomis kelio atkarpomis skirtingais greičiais, ir posūkiuose. Vienas iš labai svarbių momentų yra automobilio valdymas, kai stabdoma važiuojant vingiuotu keliu.


Vienas iš padangų sukibimo bandymo būdų yra važiavimas ratu, lėtai didinant greitį, kol padangos pagaliau praranda sukibimą ir išvažiuoja už nustatyto spindulio. Tokiu būdu galima palyginti skirtingus padangų modelius ir nustatyti, kokiu greičiu važiuojant prarandamas sukibimas.


Valdymas ant šlapios kelio dangos
Temperatūra žiemą ne visada bus žemiau nulio, todėl reikia atkreipti dėmesį į tai, kad keliuose gali užklupti šlapdriba ar balos. Siekiant patikrinti padangos efektyvumą ant šlapio paviršiaus, bandymai atliekami kaip ir ankstesniais atvejais – stabdant, pradedant važiuoti ir įsitikinant, kad automobilis valdomas. Tuo pačiu metu svarbu suprasti, ar gerai testuojamos padangos nukreipia vandenį iš protektoriaus. Įprasčiausias būdas tai patikrinti yra važiuoti tiesia kryptimi, palaipsniui didinant greitį. Greitis didinamas tol, kol automobilis praranda sukibimą su kelio paviršiumi ir prasideda akvaplanavimas.


Ar prekės ženklas garantuoja padangų kokybę?
Kai perkamos naujos padangos, paprastas pirkėjas, neturintis specifinių žinių, negalės pasakyti, ar padangos yra geros kokybės, vien jas apžiūrėjęs. Žinoma, jei tam tikru metu ant jų atsirado mechaninių pažeidimų, tai jau bus požymis, kad padangos gali būti netinkamos naudoti.


Padangų pirkimas yra vienas iš tų atvejų, kai prekės ženklo pavadinimu vis dar galima pasitikėti, nes savo populiarumą jis įgijo dėl per daugelį metų tobulinamų gamybos technologijų ir pirkėjų, naudojančių šiuos modelius, pasitikėjimo. Nereikia pamiršti ir to, kad šios padangos gali kainuoti žymiai daugiau. Jei biudžetas leidžia, geras pasirinkimas bus aukščiausios klasės prekių ženklų padangos, dažniausiai turinčios aukštus pajėgumo ir tarnavimo laiko rodiklius. Gera naujiena yra tai, kad galima nusipirkti ir tokius padangų komplektus, kurie nekainuoja daug pinigų, bet taip pat sugeba parodyti labai gerus rezultatus ir tinka mūsų platumos žiemoms. Tai dažniausiai nauji prekių ženklai, lyginant su kai kuriais daugiau nei šimto metų patirtį turinčiais gamintojais. Galbūt po kelerių metų šis pigiausio modelio prekės ženklas taip pat pateks į aukščiausios klasės padangų sąrašus.


Patarimai renkantis padangas:
●     jei būtinos naujos padangos, iš pradžių turėtumėte suprasti, kokį biudžetą ketinate investuoti į naujų padangų komplektą;
●     kai tai paaiškės, atidžiai apsvarstykite savo vairavimo manieras, įpročius ir tai, kokie keliai bus naudojami dažniau. Žinoma, tai galima įvertinti tik apytikriai, nes retai kada galima numatyti, kur kokią dieną reikės važiuoti automobiliu. Jei žiemą dažniau važinėjate žvyruotais ar žemės keliais už miesto, pasirinkimą galima susiaurinti, nes labiausiai pravers dygliuotos žieminės padangos. Jei dažniausiai važinėjate mieste, pakaks įprastų, nedygliuotų padangų;
●     jei surandote kelis galimus padangų modelius, neviršijančius Jūsų biudžeto, laikas sužinoti apie juos daugiau. Kadangi interneto platybėse visko yra tiek daug, reikėtų pradėti ieškoti nusižiūrėtų modelių testų. Jei yra apie juos informacijos, reikėtų atkreipti dėmesį į įvairių kategorijų rezultatus, kad būtų galima geriau suprasti, ar padangos atitiks visus poreikius;
●  jei tokių testų nerandate arba norite visiškai įsitikinti, ar teisingai pasirinkote, papildomų kokybės įrodymų galite paieškoti forumuose apie automobilius. Vartotojai dažnai išsako savo nuomonę apie naudotą gaminį, todėl kartais verta įsiklausyti į tuos, kurie realiai išbando šias padangas.

 


Foto: Shutterstock.com


Turėtų būti ramiau žinant, kad dauguma mūsų įsigytų padangų yra išbandytos daugybėje padangų bandymo etapų – nuo pačių gamintojų iki galutinio vartotojo. Jei niekur nerandate pasirinktų padangų testų, visada galite kreiptis į specializuotų padangų parduotuves ar servisus. Tokiose vietose darbuotojai kasdien susiduria su klientais, kurie yra išbandę įvairių gamintojų ir modelių padangas bei geba įvertinti jų pajėgumą ir patogumo lygį. Tokie specialistai taip pat dirba internetinėje parduotuvėje ir servise Padangos1.lt. Galbūt čia Jūsų laukia naujos žieminės padangos, kurių ieškote.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai