2018-10-23, antradienis, 03:48.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:04, leidžiasi 18:00, dienos ilgumas 9:55.

Radviliškio rajono ŽŪB „Draugas“ – didžiausia pieno gamintoja Lietuvoje

2017-05-20, paskelbė www.mano Radviliskis.lt
Radviliškio rajono ŽŪB „Draugas“ – didžiausia pieno gamintoja Lietuvoje

Vilniuje vyko renginys „Pienės 2017“ , kurio metu buvo pagerbti didžiausi ir efektyviausi Lietuvos pieno gamintojai. Už sėkmingą pienininkystės verslo vystymą nugalėtojams padėkas įteikė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

 

„Pienių“ nominacijas ketvirtus metus iš eilės skelbia informacinis interneto portalas PIENOUKIS.LT, skirtas ūkininkams, pieno ūkių vadovams ir pienininkystės specialistams. Nauja šiais metais tai, kad Lietuvos pieno gamintojai buvo suskirstyti į įmonių ir šeimos ūkių kategorijas.

 

Didžiausia pieno gamintoja įmonių kategorijoje, kaip ir 2016 metais, liko Radviliškio rajono žemės ūkio bendrovė „Draugas“. Šią nominaciją ŽŪB „Draugas“ gauna 4 metus iš eilės. Per 2016 metus bendrovė pieno supirkimo įmonėms pardavė 10 894 t pieno. Bendrovėje melžiamos 1 417 karvės, iš vienos karvės per metus parduodama 7 688 kg pieno.

 

Efektyviausia įmone  – pieno gamintoja paskelbta Alytaus rajono žemės ūkio bendrovė „Atžalynas“. Pernai ji taip pat buvo pirmoje vietoje. Bendrovė 2016 metais iš vienos karvės pardavė 10 661 kg pieno. Labai nedaug nuo jos atsiliko Šakių rajono Lukšių žemės ūkio bendrovė, kurios efektyvumo rodiklis iš vienos karvės yra 10 474 kg pieno per metus. Pastarosios dvi bendrovės nuolat varžosi dėl efektyviausios vardo.

 

Efektyviųjų dešimtukas labai dinamiškas ir į jį kasmet patenka naujos bendrovės. Praėjusiais metais savo efektyvumą kilstelėjo ir dešimtuke atsidūrė naujokai, tarp jų Radviliškio rajono  Sidabravo žemės ūkio bendrovė.

 

manoradviliskis inf.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Jei šiandien vyktų rinkimai į Radviliškio rajono tarybą, kuriai politinei jėgai atiduotumėte pirmenybę