2018-06-21, ketvirtadienis, 13:09.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:15.

Radviliškio jaunimo mokyklos mokiniai poilsiavo stovykloje „Su saulės spinduliu...“

2017-06-14, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Radviliškio jaunimo mokyklos mokiniai poilsiavo stovykloje „Su saulės spinduliu...“

Birželio 5 dieną Radviliškio jaunimo mokykloje startavo vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Su saulės spinduliu...“. Susirinkusius mokinius pasveikino mokyklos pavaduotoja Erika Spietinienė, pažadėjusi, jog nuobodžiauti tikrai nebus kada, mat suplanuota daugybė išvykų, kurių metu mokiniai pramogaus, lankys įdomias vietas bei dalyvaus edukacinėse programose. Po atidarymo buvo aptartos elgesio taisyklės stovyklos metu. Papusryčiavę, tos dienos rytą, vaikai, kartu su mokyklos psichologe Ugne Paluckaite ir specialiąja pedagoge Vilma Chlevickiene, kibo į darbus kūrybinėse dirbtuvėse ,,Gamta ir aš“.

 

Susiskirstę grupelėmis, mokiniai noriai kūrė naują stovyklos vėliavos maketą. Po pietų su mokytojais Dariumi Grigaliausku ir Audriumi Budriu vyko į Šiaulių Splius UNO parką. Užsiregistravę ir gavę įrangą nuotykiams mokiniai išklausė saugumo ir elgesio instruktažą, išbandė bandomąjį laipiojimo ratą, įrangos veikimą ir saugų naudojimą. Dalyviai galėjo pasirinkti laipiojimo trasas pagal pasiruošimo lygį ir pajėgumą. Mokiniams labai patiko užsiėmimai, aišku buvo ir tokių, kurie nebaigė trasos, kiti „užstrigo ant lyno“ ir prireikė trenerių pagalbos. Į mokyklą visi grįžo labai geros nuotaikos.

 

Birželio 6 dieną, stovyklautojai su mokytoju Arūnu Lauručiu ir socialine pedagoge Tamara Poškiene aplankė Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Ginkluotės depą ir dalyvavo praktiniame užsiėmime „Nepabuvęs kareivėliu...“. Mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės struktūra, karjeros galimybėmis, aktyviai dalyvavo organizuotoje viktorinoje ir laimėjo prizus. Vaikai visus nustebino išmone ir drąsa, o taip pat turėjo galimybę supakuoti kario kuprinę laikui. Mergaitės užduotį atliko greičiau nei berniukai. Vėliau stovyklos dalyviai rungėsi mėtydami granatas. Visiems sekėsi puikiai, o geriausiai ir greičiausiai užduotį atliko Vygintas Kairys. Po pietų mokytojos Silva Morkūnienė ir Ilona Grabauskienė mokinius palydėjo į Atvirą jaunimo centrą „Jaunimo erdvė“, kur mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti.

 

Birželio 7 dieną stovyklautojai vyko į Kurtuvėnų regioninį parką. Mokiniai ir mokytojos Silva Morkūnienė bei Irma Lukoševičienė ėjo Juodlės pažintiniu taku. Ekologinis takas skirtas supažindinti su Ilgos kraštovaizdžio draustinio gamtos vertybėmis. 4,5 km ilgio take įrengta 12 stotelių su stendais, pelkės apžvalgos bokštelis bei medinis takas per pelkę. Keliaudami su parko gidu aplankė žemynines kopas, kelių tipų pelkes, pamatė, kaip nuo augimo sąlygų priklauso medžių formos, rado net Dzūkijos smėlynams būdingų augalų. Gidas mokiniams papasakojo apie sutiktus augalus, pelkes, mokiniai su žiūronais stebėjo gulbes ir jų jauniklius.

 

Birželio 8 dieną mūsų stovyklautojai kartu su mokytojomis Irena Karinauskiene ir Asta Grinevičiene vyko į Šaltojo karo muziejų, esantį Žemaitijos nacionaliniame parke. Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Mokiniai apžiūrėjo vaizdinę bei grafinę medžiagą, pasakojančią apie kažkada buvusios visiškai slaptos sovietinės imperijos branduolinės ginkluotės organizavimo bei veikimo principus. Taip pat kovinių raketų ir kitų Šaltojo karo ginkluotės rūšių pavyzdžius bei maketus. Mokiniams išvyka paliko labai didelį įspūdį. Grįžo visi gerai nusiteikę, dalinosi įspūdžiais. Tai diena, kurios daugelis neužmirš dar ilgai.

 

Paskutinę stovyklos dieną su mokytojomis Lidija Šimkiene ir Inga Balinskaite mokiniai praleido Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje. Pirma vyko į gražiame Daugyvenės upės slėnyje esančią senąją Kleboniškių kaimavietę – kaimo buities muziejų. Apžiūrėjo, aptarė iš apylinkių perkeltus XIX a. ir XX a. pradžiai būdingus kaimų pastatus: gryčias, klėtis, pirtis, klojimus, daržines ir kt. Mokinius sudomino pastatuose įrengtos ekspozicijos, kuriose atkurta ūkininkų buitis nukelia į XIX a. pabaigą. Sudomino eksponuojamos ąsočių, bezmėnų, muštokių, ližių, linų šukų, motorų kolekcijos, 1926 m. pagamintas traktorius, XIX a. pab. Anglijoje pagamintas lokomobilis (garo katilas). Apsilankė keliautojai ir kaime veikiančiame 1884 m. statytame vėjo malūne. Vėliau vyko į Burbiškio dvarą. Pasivaikščioję gražiais takeliais ir įsitaisę nuostabioje saloje visi keliautojai džiaugėsi gražiai praleista savaite, puikia draugyste, net surengė puikų koncertą ir padainavo keletą dainų. Pasigrožėję sutvarkyta aplinka, pasivaikščioję po dvaro ekspozicijas grįžo į mokyklą, kur jų laukė ne tik skanūs pietūs, bet ir vaišių stalas. Stovyklautojai valgė tortą, kartu apibendrino stovyklos veiklas, visi gavo dovanėles bei dalyvio „diplomus“.

 

Stovyklos „Su saulės spinduliu...“ metu mokiniai ugdė savo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, praplėtė savo kultūrinį ir geografinį akiratį, įgijo naujų žinių bei įspūdžių, turiningai ir prasmingai praleido savo laisvalaikį. 

 

Inga Balinskaitė, lietuvių kalbos mokytoja

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?