2018-06-21, ketvirtadienis, 13:08.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:15.

Prevencijos priemonės, kurios turėtų padėti užkirsti kelią gamtinio pobūdžio gaisrams

2017-06-13, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Prevencijos priemonės, kurios turėtų padėti užkirsti kelią gamtinio pobūdžio gaisrams

Radviliškio rajone yra kilę 62 gaisrai. Gyvenamajame sektoriuje -14 gaisrų, gamybos sektoriuje - 2 gaisrai,  sudegė 5 transporto priemonės, 13 gaisrų kilo pagalbinio ūkio pastatuose ir 28 gaisrai atvirose teritorijose. Dešimčiai tūkstančių rajono gyventojams tenka 16,7 gaisro. Gaisruose žuvo 3 žmonės, traumuoti – 3 žmonės.

 

Gamtinio pobūdžio gaisrai – tai sausos žolės, durpynų gaisrai, miškų, pasėlių ir ražienų gaisrai. Pagrindinės priežastys – neatsargus elgesys su ugnimi; įrengimų gedimas; žaibo iškrova; elektros linijų laidų kibirkščiavimas; asmenų tyčinė veika.Rajone apie 40 proc. gaisrų sudaro atvirų teritorijų gaisrai. Per pastaruosius metus atvirų teritorijų gaisrai didelės žalos rajone nepadarė. Per metus vidutiniškai išdega apie 10 ha sausos žolės.

 

Prevencinės priemonės. Kiekvienais metais iki gegužės 1 d. yra atliekami Sulinkių ir Tyrulių durpynų operatyviniai priešgaisriniai techniniai patikrinimai, kurių metu žiūrima kaip paruošta technika gaisrams gesinti, ar yra sukauptas reikiamas kiekis vandens gaisrams gesinti, ar galima privažiuoti prie vandens telkinių, ar yra paskirti darbuotojai durpyno stebėjimui.

 

Vykdomi reidai atvirose teritorijose, kurių metu yra platinami lankstinukai, atmintinės, žmonių susibūrimo vietose yra iškabinami plakatai, pažeidėjams taikomos administracinio poveikio priemonės.

 

Mokyklose, susitikimuose su sodų bendrijų žmonėmis yra teikiama informacija, kaip saugiai elgtis su ugnimi atvirose teritorijose, poilsiavietėse, supažindinama su už padarytus nusižengimus skiriamomis nuobaudomis. Susitikimų metu yra platinami lankstinukai ir atmintinės.

 

Šiais metais yra parengtas prevencinis atvirų teritorijų garso įrašas, kuris buvo transliuojamas PC MAXIMA ir Radviliškio turgavietėje.

 

Ateityje bus vykdomos prevencinės akcijos „Saugi šienapjūtė“ ir „Saugi javapjūtė“.

 

Asociatyvi nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?