2019-06-20, ketvirtadienis, 22:56.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:15.

Pociūnėlių šeštokai – respublikinio edukacinio projekto „Kultūrų ratas“ dalyviai

2018-10-05, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pociūnėlių šeštokai – respublikinio edukacinio projekto „Kultūrų ratas“ dalyviai

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos šeštokai rugsėjį įsijungė į respublikinį edukacinį projektą „Kultūrų ratas“, kurį inicijuoja Švietimo ir mokslo ministerija, organizuoja ir vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, bendradarbiaudamas su Tautinių mažumų departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Romų visuomenės centru, Visagino kultūros centro Etninės kultūros ir edukacijos skyriumi.

 

Vaikai noriai, atsakingai, draugiškai dirbo visą mėnesį, siekdami įgyvendinti vieną iš projekto uždavinių – supažindinti su tautų, gyvenančių Lietuvoje, savitumu ir tradicijomis. Jie parengė pristatymą „Lenkų tautiniai drabužiai ir velykinės tradicijos“. Šeštokai patys siuvo ir spalvingai puošė drabužius, pagal lenkišką receptą kepė „Velykų bobą“, vašku margino kiaušinius, juos nudažė.

 

 

Mokiniai gerokai praplėtė savo akiratį, besidomėdami, kaip turi atrodyti lenkų tautiniai drabužiai, kaip lenkai ruošiasi šv. Velykoms. Šeštokai rinkosi pristatyti lenkų tautinę mažumą, nes nuo seno Pociūnėlių krašte gyveno nemažai lenkų, be to, kai kurių vaikų giminėse yra lenkiškų šaknų.

 

 

Mokinių parengta medžiaga išsiųsta projekto „Kultūrų ratas“ organizatoriams, baigiamasis renginys planuojamas lapkritį. Respublikinis edukacinis projektas „Kultūrų ratas“ – puiki proga ugdyti vaikų tautinę savimonę ir tautinę toleranciją, puoselėti ir skleisti daugiakultūrį Lietuvos paveldą.

 

 

Roma Buivydienė, 6 klasės auklėtoja

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai