2019-01-20, sekmadienis, 18:48.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:26, leidžiasi 16:30, dienos ilgumas 8:4.

Pėsčiųjų žygis „Rask šimtmečio obuolį“

2018-05-30, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pėsčiųjų žygis „Rask šimtmečio obuolį“

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras visus norinčius sveikai ir aktyviai praleisti šeštadienį, pakvietė į pėsčiųjų žygį „Rask šimtmečio obuolį“. Džiugu matyti, kad į biuro organizuojamus žygius susirenka vis daugiau dalyvių. Šiame žygyje  sulaukta  daugiau nei pusės šimto dalyvių.

 

Saulėtą šeštadienio rytą prie Visuomenės sveikatos biuro susirinkę žygeiviai buvo puikiai nusiteikę. Juos pasveikino Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė laikinai einanti direktorės pareigas Skaidrė Armonienė, kuri visiems palinkėjo  įspūdžių bei nuotykių kupino žygio ieškant „šimtmečio obuolio”. Užsiregistravę ir atlikę trumpą bei nuotaikingą apšilimo mankštelę, kurią vedė Nerijus Kazlauskas, dalyviai išžygiavo nurodytu maršrutu ieškoti  „šimtmečio obuolio“.

 

Žygio metu renginio dalyviai, atžymos punktuose turėjo atlikti ir tam tikras paruoštas užduotis. Pirmajame punkte prie Radviliškio vėjo malūno žygeiviai turėjo praeiti Lietuvos Šiaulių sąjungos Radviliškio 601- osios kuopos kontrolę parodydami žygeivio pasą bei atlikti užduotį „Išgelbėk šauliuką“. Šiai užduočiai reikėjo pasitelkti komandinę dvasią ir susiskirsčius į grupes pernešti sužeistą šauliuką į saugią vietą. Su šia užduotimi puikiai susitvarkę žygiuotojai, atsižymėjo punkte ir toliau patraukė į kelią.

 

Antrajame punkte žygiuotojai turėjo galimybę prisiminti pirmos pagalbos žinias. Jie turėjo pademonstruoti kaip yra atliekamas dirbtinis kvėpavimas bei kaip elgtis užspringus žmogui. Visus, pirmos pagalbos klausimais, mielai konsultavo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Loreta Kučinskienė ir Albina Lukošienė.

 

Norint pasiekti trečiąjį atžymos punktą ir toliau tęsti žygį, „šimtmečio obuolio“ ieškotojams teko persikelti per kabantį tiltą Ilguočiuose. Tai kai kuriems dalyviams tapo iššūkiu, tačiau su šia užduotimi susidorojo visi. Trečiajame punkte buvo patikrintas žygeivių taiklumas. Jie turėjo numušti kuo daugiau „obuolinių“ butelių.

 

Žygio metu dalyviai turėjo progą ne tik pažygiuoti, bet ir labiau pažinti Radviliškio krašto apylinkes: aplankyti Radviliškio vėjo malūną, pereiti kabantį tiltą per „Beržės“ upę, praeitį pro paminklą, kuris galimai pastatytas žymint „Saulės“ mūšio vietą bei atrasti gatvę su gyvūno pavadinimu.

 

Finiše – prie Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro, žygiuotojų laukė biuro specialistės su vaišėmis, kurios visus pakvietė šiek tiek atsipūsti, atsigaivinti vandeniu, arbata bei užkasti. Žygį įveikė visi, net ir patys jauniausi, dalyviai, sėkmingai įveikę visą 13 km maršrutą.

 

Pasistiprinę ir pailsėję jauniausieji pėsčiųjų žygio dalyviai, gavo paskutinę užduotį – surasti „šimtmečio obuolį“. Jis buvo rastas be vargo, o jo viduje slėpėsi atminimo dovanėlės ir diplomai, kurie buvo įteikti visiems dalyviams.

 

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras dėkoja LSS Radviliškio 601-ajai kuopai už pagalbą organizuojant žygį, Nerijui Kazlauskui už puikią ir nuotaikingą apšilimo mankštą bei visiems dalyviams, kurie nusprendė šeštadienį praleisti aktyviai. Tikimės, kad draugausime toliau ir pasimatysime kituose biuro organizuojamuose renginiuose.

 

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro inf. ir nuotr. 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2019 kovo 3 d. Antrą kartą šiuose rinkimuose miestų merai bus renkami tiesiogiai. Ką rinksime Radviliškio rajono meru?