2019-06-20, ketvirtadienis, 22:41.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:15.

Pažink savo kraštą iš arti!

2018-10-01, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pažink savo kraštą iš arti!

Tokiu šūkiu vadovaujasi Baisogalos gimnazijos mokiniai, atlikdami įvairias veiklas Krašto pažinimo dieną. Dalis jų lieka gimnazijoje, kiti keliauja po miestelį ir jo apylinkes, o treti patraukia ir toliau. Mažiausieji, penktokai, nekantriai laukė „krikštynų“, į kurias juos kvietė tikrieji gimnazistai – pirmokai. Penktokai atvyko į mokyklos salę pasipuošę oranžiniais kaspinais ir truputėlį baimingai žvelgdami į devintokus: kokius išbandymus šie sugalvojo?  Į keturias komandas susiskirstę ir lydimi savo mentorių, penktokai turėjo atlikti Proto, Miklumo, Juslių ir Išgyvenimo išbandymus, su kuriais puikiai susidorojo ir, garsiai prisiekę, tapo teisėtais gimnazijos nariais. Penktokus drąsino klasės vadovės J. Špokienė ir I. Nainienė. Devintokams „krikštynoms“ pasiruošti padėjo klasės vadovės L. Bagdonienė ir R. Vasiliauskytė.

 

8b klasės mokiniai, vadovaujami klasės vadovės R. Žikarienės, susiskirstę į grupes, ruošė pranešimus apie savo gimtuosius kaimelius ir pristatė klasės draugams. Išklausę pranešimus visi patraukė į miestelį. Ten aplankė dailės mokyklos mokinių parodą, esančią Baisogalos kultūros centre, bei  Baisogalos dvaro pašonėje įsikūrusį žemaitukų žirgyną. 

 

Tame pačiame kultūros centre susitiko IIag klasės mokiniai (klasės vadovė B. Gedžiuvienė) su buvusia Baisogalos gimnazijos istorijos mokytoja, kuri įdomiai pasakojo ir apie miestelio kūrimosi, klestėjimo laikotarpius, ir apie gimnazijos istoriją: kur ir kiek mokinių mokėsi, lygino tarpukario, pokario ir dabartinės mokyklos galimybes, vertybes. Stebino puiki mokytojos atmintis ir įdomūs pasakojimai apie apsilankiusių mokinių tėvus, buvusius gimnazijos mokinius.

 

Vėjuotą penktadienio rytmetį daugelį baisogaliečių stebino miestelio centre bėgiojančios jaunuolių ir merginų grupelės. Tai IIIg klasės mokiniai su savo vadove  L. Stirbiene ir mokytoja E. Buivydaite išsiruošė į žygį „Pažink Baisogalą“.  Žygio metu mokiniai ne tik prisiminė svarbiausių miestelio pastatų (gimnazijos, bažnyčios, Šaulių namo ir Komarų dvaro) istoriją (pristatė paskirti mokiniai), bet ir dalyvavo orientacinėse varžybose. Trečiokai buvo suskirstyti į penkias komandas. Visos komandos gavo po skirtingą nuotrauką, kurioje buvo užfiksuota aplinkos detalė. Komanda turėjo kuo greičiau surasti vietą, matomą nuotraukoje. Varžybos vyko gimnazijos teritorijoje, po to miestelio centre, Komarų dvaro sodyboje. Kiekvienoje zonoje visos komandos turėjo surasti 3 nuotraukose užfiksuotus objektus. Vyko arši kova, o laimėjo, žinoma, draugystė. Po varžybų trečiokai nukeliavo prie Baisogalos „jūros“. Ten buvo užkurtas laužas, kurio liepsnose buvo sudeginti blogi prisiminimai. Atsigėrę šiltos arbatos ir užkrimtę mokiniai su mokytojomis grįžo į gimnaziją.

 

Šeštokai ir aštuntokai nusprendė pakeliauti toliau. 6b  (klasės vad. R. Jonaitis) ir 8a klasės (vadovė V. Januševičienė)  mokiniai lankėsi „Imantų“ bendruomenės namuose. Tas namas buvo pastatytas 1930m. Restauruojant stengtasi maksimaliai laikytis senovinių technologijų: sienos darytos iš ruginių šiaudų, dedant juos tarp medinių tašų, tinkuota moliu su kalkėmis. Vasarą name vėsu, o žiemą pakanka nedidelių krosnelių. Rimanto Vaitkevičiaus, bendruomenės namų direktoriaus, teigimu, bent jau mūsų rajone antro tokio namo nėra. Mokiniams patiko ne tik pasakojimas, bet ir aktyvus  laisvalaikis bendruomenės namų kieme.

                                                                                                                                                                                        

Dar toliau išvyko 6a klasės mokiniai – drauge su klasės vadove V. Giniotiene ir socialine pedagoge  D. Garuckiene jie lankėsi Panevėžio kraštotyros muziejaus edukacinėje pamokoje „Siūlai, siūlai, susivykit“, kurioje susipažino su tautiniu kostiumu ir vaikų žaislais. Patys mokiniai pasigamino žaislą – suvenyrą – lėlytę.

 

7a ir 7b klasių mokiniai su klasių vadovėmis A. Krugeliene ir E. Sadauskiene Krašto pažinimo dieną  vyko į Klaipėdą. Tai buvo edukacinė išvyka, kurios metu  Jūrų muziejuje pažinome gėlųjų Lietuvos vandenų žuvis, pažinome Baltijos jūros atsiradimą ir raidą bei laivyno istoriją. Prie įėjimo visų dėmesį  patraukė  linksmai nusiteikę pingvinai. Viduje įspūdį paliko milžiniškos kuojos, ešeriai. Labiausiai nustebino ir sužavėjo povandeninis tunelis – akvariumas (750 kubinių metrų talpos, 3 metrų gylio) ir jame plaukiojantys didžiuliai eršketai. Mokinius taip pat sudomino  atsinaujinęs interaktyvus muziejus: daug įvairių informacinių bei liečiamų ekranų konsolių su įvairiais žaidimais ir klausimynais. Po edukacinio užsiėmimo mūsų dar laukė įspūdingas delfinų pasirodymas. Mokiniams tai buvo puiki biologijos pamoka netradicinėje erdvėje.

 

Vyriausieji gimnazistai tądien ruošėsi profesiniam pažinimui – savivaldos dienai, kai turės stoti prieš mokinius klasėse ir vesti pamokas.

 

                                                                Birutė Gedžiuvienė

Contact form

Šios dienos vardadieniai