2019-06-20, ketvirtadienis, 22:40.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:15.

Pakalniškių kaimo bibliotekoje vyko susitikimas su kraštiečiu istoriku Petru Juknevičiumi

2018-06-08, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Pakalniškių kaimo bibliotekoje vyko susitikimas su kraštiečiu istoriku Petru Juknevičiumi

Pakalniškių kaimo bibliotekoje vyko susitikimas su kraštiečiu istoriku, buvusiu ilgamečiu Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiuoju specialistu paveldui, Petru Juknevičiumi. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

 

Istoriko P. Juknevičiaus vaikystės ir jaunystės metai prabėgo Pakalniškių kaimo vienkiemyje, prie ribos su Raginėnų kaimo laukais. Šios vaizdingos apylinkės, graži gamta, turtingas kraštovaizdis, apipintas Raginėnų piliakalnio legendomis, galimai ir paskatino būsimąjį istoriką domėtis savo krašto praeitimi, jo istorija. Gal todėl šis kraštas jam yra ypatingai brangus, į kurį vis traukia sugrįžti, nes, pasak kraštiečio, Pakalniškiai jam – pati gražiausia vietovė.

 

Istorikas P. Juknevičius susirinkusiems rodė senas nuotraukas, pasakojo apie senus aplinkinius kaimus ir jų gyventojus

 

Į susitikimą su kraštiečiu P. Juknevičiumi rinkosi senieji Šniukonių, Raginėnų, Kleboniškių ir Veliakiemių kaimų gyventojai, kurie pažįsta istoriką, prisimena jo šeimą: tėvus, seserį, brolį. Atvyko ir vaikystės, jaunystės draugai. Kraštietis susirinkusiems pasakojo apie šį kraštą, remdamasis ne tiek istoriniais faktais, bet daugiau žvelgdamas per savo prisiminimų prizmę. Jis susirinkusiesiems pademonstravo 1942 m. Šeduvos apskrities karinį žemėlapį, kuriame pažymėti minėti kaimai, išryškėję gyventojų sodybos. Jame buvo galima susirasti ir savo, ir kaimynų buvusias sodybas. Daugelio iš jų seniai nebėra, nes jos jau nugriautos, o žmonės persikėlę į gyvenvietes. Svečias visus supažindino su išlikusiais apie 1968–1969 m. sudarytais Pakalniškių apylinkės gyventojų sąrašais, kuriuose susirinkusieji galėjo perskaityti tėvų, kaimynų ar šiaip pažįstamų žmonių pavardes. Įdomu pasirodė tai, kad anksčiau šiuose kaimuose gyveno žymiai daugiau gyventojų, negu dabar. Tada Raginėnų kaimas buvo labai didelis. Jame veikė ir biblioteka, ir parduotuvė, nors tuo metu parduotuvės neturėjo nei Pakalniškių, nei Šniukonių kaimai.

 

P. Juknevičiaus ne tik pasakojo apie savo šeimą, artimuosius, bet ir pasidalijo įdomiais prisiminimais apie buvusius kaimynus, pažįstamus

 

Istorikas P. Juknevičiaus renginio svečiams parodė to krašto žmonių, išlikusių pastatų, įvairių archeologinių paminklų senas fotografijas, pasakojo apie savo šeimą, artimuosius. Pasidalino įdomiais prisiminimais apie buvusius kaimynus, pažįstamus, pasakojo smagius atsitikimus iš vaikystės ir jaunystės laikų.

 

Tą popietę dar ilgai bibliotekoje netilo kalbos, visi maloniai šnekučiavosi prie arbatos puodelio. Renginio metu Pakalniškių bibliotekoje veikė literatūrinė paroda „Kraštiečio Petro Juknevičaus leidiniai“, kurią bibliotekos lankytojai taip pat buvo kviečiami apžiūrėti.

 

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

Contact form

Šios dienos vardadieniai