2019-06-20, ketvirtadienis, 22:39.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:15.

Nepamirštas ir savas kraštas

2018-10-04, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Nepamirštas ir savas kraštas

Šeduvos gimnazijos 8b ir Ia klasių mokiniai ir auklėtojos Aušra Mickutė ir Dovilė Šerpetauskienė tęsia tradiciją kasmet aplankyti vis kitą Radviliškio rajono kampelį. Šiais mokslo metais kelias pasuko link Šiaulėnų.

 

Kelionės pradžia nustebino netikėtai maloniu siurprizu. Šiaulėniškiai mus pasitiko trankiu maršu ir gimnazijos mokinių atliekama daina apie savo kraštą. 

 

Pažintis su Šiaulėnais prasidėjo krašto muziejuje. Seniūnijos vyresnioji specialistė Nijolė Šimkuvienė supažindino mus su geografine ir demografine seniūnijos padėtimi, lankytinomis vietomis, žymiais krašto žmonėmis, o muziejininkas Eugenijus Arbušauskas pristatė įvairiais laikotarpiais sukauptus muziejaus eksponatus, kurių čia yra per 700.

 

Keliaudami per miestelio centrą stabtelėjome prie paminklų krašto šviesuoliams. Šv. Onos bažnyčioje mus pasitikęs klebonas Jonas Bagdonas papasakojo ne tik apie turtingą bažnyčios praeitį, bet ir apie kasdienos rūpesčius. Leido pasigrožėti išlikusiais originaliais vargonais ir varpine. Istorijos dvelksmą pajutome ir neseniai restauruotoje didikų Šemetų koplyčioje. Lankydami koplyčios rūsius išgirdome šios giminės istoriją ir nuopelnus Šiaulėnų kraštui. 

 

Kelionę tęsėme link Šiaulės kalno ir aukščiausio Radviliškio rajono Kudinų piliakalnio. Pasigrožėję apylinkėmis iš aukštai jau skubėjome į Sidarių kaimą. Lydimi Šiaulėnų gimnazijos socialinės pedagogės Laimos Šlekienės aplankėme kraštotyrininko Balio Buračo sodybą ir Sidarių kaime esančią, bet nebeveikiančią sentikių cerkvę.

 

Mokinius ypač sudomino pasakojimas apie čia dar neseniai gyvenusią nemažą sentikių bendruomenę, jų gyvenimo ir religinius papročius. 

 

Už turiningai praleistą dieną ir puikias istorijos bei kraštotyros pamokas esame dėkingi muziejininkui ir tautodailininkui Eugenijui Arbušauskui. Tik pažindami savo kraštą, žinodami jo istoriją galime ugdyti pilietines ir moralines jaunimo vertybes.

 

Aušra Mickutė, Šeduvos gimnazijos specialioji pedagogė

Contact form

Šios dienos vardadieniai