2019-06-20, ketvirtadienis, 23:19.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:15.

Neformaliojo vaikų švietimo meninėse programose – pabaigtuvės

2018-06-13, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Neformaliojo vaikų švietimo meninėse programose – pabaigtuvės

Neformaliojo vaikų švietimo meninių programų: „Šiuolaikinių menų zona“, „Jaunieji amatininkai“, „Keramika“ ir „Tautodailės simbolika šiuolaikinėmis grafikos ir tapybos priemonėmis“ dalyviai smagiai pasitinka vasarą.

 

Mokinių neformaliojo švietimo programų šio pusmečio veikla eina į pabaigą. Programos „Šiuolaikinių menų zona“ dalyviai vykdė įvairiapusę meninę veiklą. Dalis vaikų su savo piešiniais, plakatais dalyvavo respublikiniuose, tarptautiniuose konkursuose. Iš jų suplaukė padėkos ir diplomai. Diplomais džiaugiasi Ieva Bložytė, Nojus Jokūbaitis, o Gyčio Genevičiaus darbas iš 900 piešinių buvo tarp trijų geriausių, išsiųstų į Lozaną. Gytį pasiekė ne tik diplomas, bet ir puiki dovana – dronas.

 

 

Devyniolika mokinių kūrė avangardinius modelius, ruošė kolekcijų pristatymus ir dalyvavo konkursuose. Kolekcija „Lietaus vaikai“ respublikiniuose ir tarptautiniuose avangardinio meno konkursuose laimėjo nominacijas už spalvingumą, o respublikiniame konkurse „Menų oazė“ buvo apdovanota II vieta. Kolekcija „Įkalinti“ jau minėtame festivalyje apdovanota I vieta, o tarptautiniame konkurse „Savas stilius“ – II vieta. Mokiniai užsiėmimuose ne tik kuria, bet ir smagiai leidžia laiką.

 

 

Programoje „Jaunieji amatininkai“ susipažįstama su aukštaičių kraštui būdingais ornamentais, simboliais ir jų reikšme, mokomasi amatų: vyti, pinti virveles, apyrankes, juostas, mandalas, velti vilną, skutinėti, marginti vašku margučius, su karpiniais ir jų atlikimo technika. Lavinamas vaikų kūrybiškumas, iniciatyvumas, kruopštumas, saviraiška, tobulinami etnokultūriniai gebėjimai. Vaikai dalyvavo Radviliškio miesto kultūros centro organizuotose advento turguose, kuriuose prekiavo savo pačių pagamintais rankdarbiais. Mokiniai kasmet dalyvauja rajoninėse tautodailininkų parodose. Parodoje dalyvavo mokinės Ieva Navikaitė ir Karolina Ūsevičiūtė, jų darbai atrinkti į Lietuvos mokinių dailės konkursą „Sidabro vainikėlis“ Panevėžio atrankos turą.

 

 

Programa „Keramika“ mokinius supažindina su keramikos amato galimybėmis, glazūravimo ir kitokiomis dekoravimo subtilybėmis, puoselėja pasididžiavimą Lietuvos etnokultūra. Mokiniai kasmet dalyvauja rajoninėse tautodailininkų parodose. Šiemet savo darbus ten eksponavo penktokė Norvaišaitė ir septintokė Vakarė Skirmantaitė. Vakarės darbai konkurse „Sidabro vainikėlis“ laimėjo I vietą, o šio konkurso zoniniame ture užėmė II vietą. Programos dalyviai savo puikius darbus ruošia parodai miesto visuomenei.

 

 

Genė Stugienė dirba su programa „Tautodailės simbolika šiuolaikinėmis grafikos ir tapybos priemonėmis“. Mokiniai susipažįsta su įvairiais tautodailės simboliais, atlieka kūrybinius darbus naudodami šiuos simbolius, dalyvauja konkursuose, parodose. 2017 metais dalyvavo respublikiniame konkurse „Angelo žinia“ (Matas Svirplys ir Austėja Baravykaitė). Prieš Kalėdų šventes padėjo papuošti Viešosios bibliotekos Vaikų skyriaus patalpas, savo darbelių parodą skyrė Lietuvos šimtmečiui. Deimantė Burcič ir Austėja Lenkevičiūtė dalyvavo tautodailininkų parodoje Radviliškyje, „Sidabro vainikėliui“ gauti. Jos pateikė karpinius kraičių skrynių motyvais. Mokiniai dalyvavo respublikiniame avangardinių madų šou „Aš kitoks“, kuriame kolekcija buvo nominuota kaip poetiškiausia.

 

Programoms vadovauja mokytojai Jadvyga ir Donatas Kurmanskiai, Regina Martyšienė, Genė Stugienė

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

Contact form

Šios dienos vardadieniai