2019-01-20, sekmadienis, 20:08.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:26, leidžiasi 16:30, dienos ilgumas 8:4.

Moksleiviai ruošėsi savanorystei Europos žmonių festivalyje

2018-06-02, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Moksleiviai ruošėsi savanorystei Europos žmonių festivalyje

Veprių stovyklavietėje gausus jaunimo būrys ruošėsi savanorystei Europos žmonių festivalyje, kuris Radviliškyje vyks liepos 21–28 dienomis. 48 jauni žmonės iš įvairių Radviliškio rajono ugdymo įstaigų savaitgalį praleido savanorių stovykloje-mokymuose „Aš savanoris!“, kuriuos organizavo Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Atviras jaunimo centras „Jaunimo erdvė“.

 

 

Pirmąją stovyklos dieną įsikūrę ir papietavę dalyviai susirinko rimtesniam pokalbiui, kurio metu buvo įvardintos ir priimtos svarbiausios stovyklos taisyklės, aptarta programa, priimti susitarimai. Vėliau dalyviams buvo paruošti išbandymai, kurių tikslas – sutvirtinti ir suburti savanorius į komandą. Kiekvienam jaunuoliui ėjimas virve tik su komandos draugo pagalba buvo naujas, ankščiau nepatirtas dalykas. Tai paaiškėjo vakare, kai savanoriai susirinko aptarti dienos įvykių ir pasidalinti savo emocijomis. Aptarę pirmąją stovyklos dieną savanoriai susirinkimą užbaigė linksmu žaidimu, po kurio jų laukė organizatorių dovanos – žali stovyklos marškinėliai su užrašu „Aš savanoris!“ ir logotipu „Jaunimo erdvė“. Pirmąjį stovyklos vakarą jaunuoliai užbaigė įvairiomis veiklomis lauke.

 

 

Antrąją dieną stovyklos dalyviai pradėjo nuo linksmos rytinės mankštos lauko aikštelėje. Pajudėti ir pasiruošti dienai tikrai reikėjo, nes po mankštos ir pusryčių stovyklos dalyvių laukė intensyvi mokymų apie savanorystę diena. Mokymus vedė Akvilė Budreckytė, prasmingą jaunimo veiklą propaguojanti lektorė-savanorė, Europos savanorių tarnybos asociacijos „Saltes“ steigėja ir valdybos prezidentė, Savanorystės ambasadorių tinklo koordinatorė, mokymų vadovė ir Trakų atviros jaunimo erdvės steigimo iniciatorė. Mokymų metu stovyklautojai buvo supažindinti su savanorystės principais. Įgytas žinias pritaikė ir praktiškai: patys kūrė gero savanorio ir savanorius koordinuojančios organizacijos paveikslą, vaidmenis ir atsakomybes. Savanorių komandos gavo kūrybinę užduotį ir turėjo suvaidinti įvairias situacijas, kurios gali įvykti savanoriaujant festivalio metu, taip pat kiekvienas aptarė savo stiprybes ir silpnybes, kurios lėmė jų sprendimą renkantis savo vaidmenį Europos žmonių festivalyje.

 

 

Po vakarienės, pasistiprinę jaunuoliai buvo suskirstyti į komandas orientacinėms varžybos. Varžybų metu po Vėprius dalyviai bėgiojo ieškodami reikiamų taškų. Kiekviename taške laukė užduotis savanorystės tematika. Taip buvo tikrinamos ir gilinamos per mokymus įgytos žinios. Stengtis buvo verta, nes nugalėjusi komanda gavo glėbį saldžių dovanų. Po varžybų vyko dienos refleksija, buvo aptarti mokymai, įgytos žinios, savijauta. Įtempta ir aktyvumo reikalavusi diena baigėsi draugišku pasibuvimu su šokiais ir dainomis prie laužo. Laužui užgesus pokalbiai dar ilgai nesibaigė. Grįžę į kambarius radviliškiečiai vis dar dalijosi savo emocijomis su kitais.

 

 

Paskutiniąją dieną savanorių laukė rimtas darbas, kurio metu komandos kūrė planus pirmam bendram savanorių renginiui. Idėjų ir diskusijų buvo daug, tačiau teko išrinkti geriausią variantą. Geriausią idėją savanoriai išrinko balsuodami, o vėliau dalijosi idėjomis kaip ją patobulinti, paversti kokybiškesne ir įdomesne. Galiausiai teko pasiskirstyti atsakomybėmis ir nusiteikti darbui. Po ilgų diskusijų visi stovyklos dalyviai ir jaunimo darbuotojai gavo po popieriaus lapą, kuriame užrašė gražius žodžius nuo kiekvieno žmogaus.

 

Kiekviena diena buvo užimta, todėl savaitgalis savanoriams neprailgo. Kiekvienas stovykloje susirado daug naujų draugų, įgijo naujų žinių, taip pat turėjo galimybę išsiugdyti tokias savybes kaip drąsa, komunikabilumas, gebėjimas reikšti savo mintis ir gebėjimą dirbti komandoje, būti svarbia jos dalimi. Savanoriai yra pasiruošę Europos žmonių festivaliui ir džiaugiasi turėdami galimybę būti jo dalimi.

 

Stovykla-mokymai „Aš savanoris!“ parengti pagal programą „Savanorystė „veža!“, kuri finansuota Radviliškio rajono savivaldybės bei Jaunimo reikalų departamento lėšomis.

 

Vida Trinkaitė, stovyklos-mokymų „Aš savanoris!“ dalyvė

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2019 kovo 3 d. Antrą kartą šiuose rinkimuose miestų merai bus renkami tiesiogiai. Ką rinksime Radviliškio rajono meru?