2019-05-26, sekmadienis, 08:22.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:55, leidžiasi 21:33, dienos ilgumas 16:37.

Lizdeikos gimnazijos gimnazistai domėjosi „Žaliąja energetika“

2018-10-11, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Lizdeikos gimnazijos gimnazistai domėjosi „Žaliąja energetika“

Vilniaus Gedimino technikos universitete ,,Ateities inžinerijos” neakivaizdinėje neformaliojo vaikų švietimo programos „Žalioji energetika“ 1-ojoje sesijoje paskutinę rugsėjo mėn. savaitę  dalyvavo Radviliškio Lizdeikos 2D kl. mokiniai K.Jaznas, K.Norvaiša, B.Luščikas ir 1B kl. mokinys G.Kačinskas kartu su matematikos mokytoja J.Caporkiene. Programoje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus, Gargždų, Alytaus, Ukmergės ir Radviliškio.

 

Mokiniai išklausė VGTU dėstytojų paskaitų apie Žemę, energetiką, šiuolaikinę „tradicinę“ angliavandenilinę ir atominę energetiką, apie „žaliąsias“ technologijas (saulės baterijos, saulės kolektoriai, vėjo turbinos, hidroenergetika, biokuro energetika), netipinius alternatyvios energetikos įrenginius ir technologijų vystymosi tendencijas, kūrė „žaliosios elektrinės“ modelį, atliko praktikos darbus su vėjo turbinomis ir saulės baterijomis. Pirmoji sesija prabėgo puikiai, mokiniai nusiteikę tolesniam darbui (numatytos dar 3 sesijos), turi daug idėjų. 2-oji projekto sesija planuojama per mokinių rudens atostogas – iki jos mokiniai turi atlikti namų darbus: paruošti savo darbinio modelio eskizą, užsisakyti reikiamas detales modelio gamybai. Džiugu, kad turime galimybę nuotoliniu būdu  konsultuotis su savo grupės vadovu lekt.dr. A. Rotmanu.

 

 

„Žalioji energetika“ – labai aktuali tema, nes Lizdeikos gimnazijos bendruomenė  jau daug metų yra aktyvi projektų „Mes rūšiuojam. Prisijunk ir tu“, Europos atliekų mažinimo  savaitės renginių dalyvė. Be to, kasmet gimnazijoje organizuojama aplinkosauginė konferencija „Tyrėjo diena“. Galimybė dalyvauti neakivaizdinėje neformaliojo vaikų švietimo programoje „Žalioji energetika“  ir dirbti kartu su kitų šalies mokyklų mokiniais, jų mokytojais ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojais yra neįkainojama patirtis, praturtinanti žiniomis ir skatinanti tobulėti.

 

Jurgita Caporkienė, Lizdeikos gimnazijos mokytoja

 

Sužinok daugiau. Spausk čia

 
 

 

 


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai