2020-08-12, trečiadienis, 16:03.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:50, leidžiasi 20:54, dienos ilgumas 15:4.

Lietuvos mokiniai gyvenimui prikels dramatiškas žydų vaikų istorijas

2019-01-24, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Lietuvos mokiniai gyvenimui prikels dramatiškas žydų vaikų istorijas

Sausio 25 d. nuo 10 iki 16 val. Ariogalos kultūros centre (Gedimino g. 11, Ariogala, Raseinių raj.) vyks nacionalinė mokyklų bendruomenių meninė konferencija „Žydų vaikų istorijos",  skirta Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai paminėti.

 

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kartu su Ariogalos gimnazija kviečia į tradicinę mokyklų bendruomenių nacionalinę meninę konferenciją, skirtą Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai (sausio 27-jai) paminėti. Šių metų renginio tema - žydų vaikų istorijos. Konferencijoje dalyvaujantys mokiniai ir mokytojai pristatys literatūrines kompozicijas ir vaidybinius siužetus, pasakojančius apie Lietuvoje gyvenusius žydų vaikus iki Antrojo pasaulinio karo ir jų dramatiškus likimus Holokausto laikotarpiu.

 

Konferencijoje pasirodys daugiau nei 200 dalyvių iš 28 Lietuvos mokyklų, kuriose veikia Komisijos įkurti Tolerancijos ugdymo centrai. Renginyje dalyvaus Kauno, Panevėžio ir Šiaulių apskrities žydų bendruomenių vadovai, Holokaustą išgyvenę asmenys, kiti garbūs svečiai.

 

Sausio 27-oji yra viena iš istorinių datų, kurias Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kviečia minėti Lietuvos mokyklas. Šie paminėjimai yra sudėtinė „Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos" dalis.

 

Konferencija vyks:

 

Ariogalos kultūros centre (Gedimino g. 11, Ariogala, Raseinių raj.)

 

Organizatoriai:

 

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti

Ariogalos gimnazija


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai