2020-08-06, ketvirtadienis, 10:57.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:39, leidžiasi 21:07, dienos ilgumas 15:27.

Kultūros pasu jau galima pasinaudoti ir Radviliškyje

2018-10-11, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kultūros pasu jau galima pasinaudoti ir Radviliškyje

Nuo spalio 4 dienos pradinių klasių mokiniai jau gali naudotis Kultūros pasu. Juo Radviliškyje galima pasinaudoti Radviliškio viešojoje bibliotekoje ir Radviliškio miesto kultūros centre. Bibliotekoje vaikai galės kurti pasakas ir istorijas tradiciniu japonų būdu, vadinamaisiais kamišabais (išvertus – popieriaus teatras), o kultūros centre vykdomoje programoje „Spalvoti žaidimai kitaip“ dalyviai susipažins su naujausiais šiuolaikiniais menais, grafikos ir tapybos technikomis (monotipija, piešimas smėliu, ebru ir pan.)

 

Kultūros pasas — priemonė, leidžianti pradinukams nuo dabar iki šių metų gruodžio mėnesio dalyvauti Kultūros paso paslaugų rinkinyje siūlomuose renginiuose ir edukaciniuose užsiėmimuose, šioms reikmėms Švietimo ir mokslo ministerija skiria po 5 Eur kiekvienam 1-4 klasių mokiniui.

 

Norėdama naudotis kultūros pasu, mokykla turi prisijungti prie sistemos. Į kiekvienos mokyklos, vykdančios pradinio ugdymo programą, bendrąjį paštą, išsiųsti registracijos prie Kultūros paso paslaugų rezervavimo ir užsakymo sistemos duomenys ir kita reikalinga informacija.

 

Mokyklai užsiregistravus sistemoje, mokytojas kartu su klase ar grupe išsirenka patraukliausią veiklą iš siūlomo Kultūros paso paslaugų rinkinio. Tai gali būti bet kuri Kultūros paso siūloma veikla: kultūros ar meno renginys, kultūrinės edukacijos užsiėmimas muziejuje ar bibliotekoje, apsilankymas teatre ar kita. 5 eurų sumą galima naudoti vienai paslaugai arba kelioms mažesnės vertės veikloms.

 

Kultūros pasu gali naudotis mokinių klasės arba grupės. Pavyzdžiui, pusė klasės gali pasirinkti eiti į kultūrinės edukacijos užsiėmimą muziejuje, o kita pusė — į spektaklį. Dalyvauti paslaugose būtų galima ir jungtinėms grupėms iš kelių klasių. Kiekviena mokykla savarankiškai nuspręs, kaip mokyklos viduje bus organizuojami pradinukai, kad būtų patogiausia naudotis kultūros paso paslaugomis. Pradinių klasių mokiniai pavieniui ar su tėvais/globėjais naudotis kultūros paso priemone negali.

 

Šiuo metu kultūros paso paslaugų rinkinį sudaro 246 veiklos, o sąrašas vis dar pildomas. Didžiausią pasirinkimą teikia muziejai ir etninio paveldo edukacinius užsiėmimus siūlančios įstaigos.

 

Savivaldybės kviečiamos prisidėti prie projekto idėjos įgyvendinimo ir sukurti palankias sąlygas mokinių grupėms pasiekti kituose miestuose ar rajonuose organizuojamas Kultūros paso paslaugas, jei toks poreikis būtų. 

 

Nuo 2019 metų pradžios kultūros pasu naudosis visi Lietuvos mokiniai. Kiekvienam mokiniui kultūros ir meno veikloms bus skiriama 15 eurų per metus. Kultūros paso priemonei šiais metais skirta 600 tūkst. eurų iš ES struktūrinių fondų lėšų.

 

Kilus klausimams apie Kultūros pasą galite kreiptis į Lietuvos mokinių neformalųjį švietimo centrą el. paštu kulturospasas@lmnsc.lt arba tel. nr. 8 601 55 614. Daugiau informacijos internetiniame tinklapyje www.kulturospasas.lt .

 

manoradviliskis inf.

 

Sužinok daugiau. Spausk čia

Contact form

Šios dienos vardadieniai