2018-12-19, trečiadienis, 07:29.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:38, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:12.

Kaip žinoti: gyvenate Lietuvos šiaurėje, pietuose, vakaruose ar rytuose? Pasirodo, vienas miestas nulemia visus geografinius regionus

2018-03-13, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Kaip žinoti: gyvenate Lietuvos šiaurėje, pietuose, vakaruose ar rytuose? Pasirodo, vienas miestas nulemia visus geografinius regionus

Norint sužinoti, kaip geografiškai skirstoma mūsų šalis, žemėlapį reikėtų matuoti nuo vieno miesto - jis gali pasitarnauti ir šalį dalinant į šiaurė ir pietus, ir į vakarus bei rytus. Taip teigia hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė. Kuris tai miestas?

 

Anot hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vedėjos V. Ralienės, dalinti Lietuvą į Rytų ir Vakarų reikėtų per Kauną ir per Kėdainius. Lietuvos geografinis centras yra būtent ties Kėdainiais. Kas yra Rytuose nuo Kauno ir Kėdainių, ten – Rytų Lietuva, o kas į Vakarus – Vakarų Lietuva.

 

Jeigu norime padalinti Lietuvą į Šiaurę ir į Pietus, taip pat žemėlapyje reikėtų brėžti tiesią liniją maždaug per Kėdainius. Kas į Pietus – Pietų Lietuva, o kas į Šiaurę – Šiaurės Lietuva.

 

„Širvintos išeina Rytų Lietuva, bet taip gali būti priskiriama ir prie Pietų ar prie Pietryčių Lietuvos“, – sako specialistė.

 

Anot V. Ralienės, jeigu kalbame apie Pietryčius ir Pietvakarius, reikėtų žinoti, kad Lietuvos geografinis centras yra ties Kėdainiais, tad ir vėl nuo jų reikėtų dalinti žemėlapį. Centriniais šalies rajonais vadinami Kėdainiai, Kaunas, taip pat galima priskirti Ukmergę, Panevėžį, Raseinius.

 

Kazimieras Šatas

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 


REKLAMA


 

Lazerio terapija priklausomybių gydymui

 

 

                   

 

 

Tai greitas, neskausmingas, neturintis šalutinio poveikio gydymas infraraudonųjų spindulių lazeriu, užtikrinantis sėkmingą ir efektyvų priklausomybės gydymą! Atstatomas organizmas, koreguojama psichologinė būsena, šalinamas potraukis nikotinui ar alkoholiui. Daugiau informacijos galima rasti čia. Tel. 8 622 77207

 


 

REKLAMA


 

ŠILTINAME PASTATUS. DENGIAME STOGUS. ATLIEKAME

STALIAUS DARBUS.

 

 

 

ŠILTINAME PASTATUS (GYVENAMUOSIUS NAMUS, ŪKINIUS PASTATUS) PUTPLASČIU, AKMENS VATA, TINKUOJAME (DEKORAS), APKALAME APDAILOS MEDŽIAGOMIS (DAILYLENTĖMIS). DENGIAME STOGUS (SKARDA, ŠIFERIU, ČERPĖMIS). REMONTUOJAME STOGUS. ATLIEKAME KITUS STALIAUS - DAILIDĖS DARBUS. 

 

INDIVIDUALI ĮMONĖ „STALIAUS PASTOGĖ“, MOB. TEL.:861547347.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2019 kovo 3 d. Antrą kartą šiuose rinkimuose miestų merai bus renkami tiesiogiai. Ką rinksime Radviliškio rajono meru?