2018-12-19, trečiadienis, 07:30.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:38, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:12.

Gražiniečiai dalyvavo integruoto ugdymo dienos renginiuose

2018-02-20, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Gražiniečiai dalyvavo integruoto ugdymo dienos renginiuose

Gražinos pagrindinėje mokykloje 5-10 ir pradinių klasių mokiniams vyko integruotas ugdymas. Tą dieną mokytojai, koordinuojami direktoriaus pavaduotojos ugdymui Daivos Sedelskienės, parengė integruotas veiklas, kurių metu gražiniečiai buvo įtraukti į aktyvią, gyvą, konkrečią patriotinę veiklą, padedančią suvokti tapatumo jausmą.

 

Pradinių klasių mokiniai integruotos pilietinio ugdymo dienos metu dalyvo akcijoje „Skiriu Lietuvai“, kūrė juostelę – žymeklį knygai, išklausė paskaitą „Pažinkime Lietuvą per piliakalnius“ ir suprato, kad mokomės ne tik iš gyvų šaltinių, bet ir iš praeities įvykių, faktų, juos tyrinėdami, aptardami, vertindami, siedami su dabartimi.

 

Penktų klasių mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje „Tautinio kostiumo detalės: nuo kūdikėlio iki senolio“, kurią vedė mokytoja Danguolė Juodžbalienė. Integruotą veiklą „Ką žinai apie Lietuvą?“ tęsė Aušra Liačienė ir Aldona Mickuvienė. O kūrybinė veikla „Lietuvos spalvų pynė sniege“ ir aktyvaus judėjimo veikla „Lauko žaidimai žiemą“ buvo organizuota mokyklos kieme. Šias veiklas organizavo Rasa Masiulienė, Jolanta Burneikienė, Vitalija Poškienė, Viktoras Juozapaitis, Darius Stalionis.

 

Šeštoms ir septintoms klasėms integruotą veiklą „Iš praeities į dabartį. Antikos palikimas“ organizavo mokytojos Vilma Andriušaitienė, Romualda Pozniakovaitė, Rasa Masiulienė Laima Škėmienė. Fizikos pamokoje „Eureka. Archimedas“ mokiniai žiūrėjo senosios animacijos filmą „Kolia. Olia ir Archimedas“. Pamokos metu buvo aptarti Archimedo išradimai, susiję su valstybės gynyba, atkreiptas dėmesys į mokslininko patriotiškumą ir pilietiškumą. Refleksijos metu mokiniai sprendė temai skirtą kryžiažodį. Matematikos pamokoje „Magiškasis Pitagoro kvadratas“ veikla buvo susieta su garsiuoju Antikos matematiku Pitagoru. Mokiniai išmoko savo išmaniuosiuose telefonuose susirasti Magiškąjį Pitagoro kvadratą ir pagal savo gimimo datą išsitirti žmogiškąsias savybes. Dailės pamokoje „ Antikos menas“ mokiniai sužinojo, kad piešiniai ant graikų keramikos dirbinių - tai tikri istorijos šaltiniai. Istorijos pamokoje „ Mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs. Aristotelis.“ mokiniai tyrinėjo savo mokyklos emblemą ir aiškinosi, kaip ji susijusi su pamokos tema. Istorijos mokytoja papasakojo apie garsaus antikos mąstytojo Aristotelio gyvenimą, jo pasiekimus įvairių mokslų srityse. Užduotis mokiniams buvo sudėti dėlionę - sentenciją. Šios veiklos buvo prasmingos ir naudingos, nes praplėtė mokinių akiratį.

 

 

Aštuntokams buvo organizuota dviejų pamokų trukmės integruota geografijos, anglų kalbos, informacinių technologijų ir muzikos veikla „Lietuva – Europos valstybė“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.Mokiniai, naudodamiesi informaciniais šaltiniais bei statistiniais duomenimis, aiškinosi Lietuvos geografinę padėtį Europoje, valdymo formą, atliko testą „Ką žinai apie Lietuvą?“, grafinėje programoje parengė Lietuvos kaimyninių šalių žemėlapį. Naudodamiesi virtualiu žodynu, mokiniai sukūrė atvirlaiškį apie Lietuvą anglų kalba, dainuodami susipažino su valstybės simboliais dainose ir atliko muzikinį testą „Europos tautų muzika“. Veikla buvo organizuota informacinių technologijų kabinete, dalis užduočių buvo parengta išmanioje lentoje. Mokiniai užduotis atliko naudodamiesi planšetėmis, internetu. Įgyvendinę visus iškeltus uždavinius, mokiniai parašė savo atsiliepimus. Dauguma aštuntokų buvo įvertinti kaupiamaisiais taškais. Šias veiklas aštuntokams organizavo mokytojai Salvinija Vaičiūnienė, Grita Dumskienė, Egidijus Dailidonis, Artūras Miškinis.

 

 

O savo žinias apie Lietuvą aštuntokai pasitikrino viktorinoje „100 klausimų apie Lietuvą“,kurią ruošė mokytojos Joana Laurutienė, Vilma Mikalauskienė ir Dalia Tamošiūnienė. Aštuntokų laukė trys turai: Geltonasis, Žaliasis ir Raudonasis, kurių metu susikaupę dirbo skambant tik lietuviškai muzikai. Viktorinos pabaigoje mokiniai, surinkę daugiausiai taškų, buvo apdovanoti Padėkos raštais ir prizais. Karaokės metu aštuntokai su gera nuotaika traukė lietuviškas patriotines dainas, dalinosi įspūdžiais apie viktoriną.

 

Devintokai ir dešimtokai dieną pradėjo integruota veikla „Rašome CV“ su mokytojomis Aušra Mackevičiene ir Lina Dikavičiene. Vėliau mokiniai susitiko su Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro dėstytojais. Integruotoje pamokoje „Sveika mityba etiketėse. Skaitau, suprantu ir renkuosi“ mokytojos Gina Jacynienė ir Oksana Budreckienė supažindino su etiketėse nurodytais maisto priedais, jų žala organizmui. Praktinį užsiėmimą vedė Radviliškio rajono visuomeninės sveikatos biuro darbuotojos.

 

Gražinos pagrindinės mokyklos mokytojų informacija

 


REKLAMA


 

SVERIAME JŪSŲ KIEME

 

 

Parduodame baltarusiškus durpių briketus, plautą akmens anglį, beržo pjuvenų briketus, medžio granules. Atvežame. Sveriame Jūsų kieme. Taip pat parduodame malkas: rąsteliais, kaladėmis, skaldytas – uosinės, ąžuolinės, beržinės, alksninės, juodalksnio, mišrios. Kaina nuo 19 eurų. Atvežame.

 

 

Užsakymai priimami tel. +370 679 08900, +370 672 77720

 


REKLAMA


 

 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2019 kovo 3 d. Antrą kartą šiuose rinkimuose miestų merai bus renkami tiesiogiai. Ką rinksime Radviliškio rajono meru?