2019-06-20, ketvirtadienis, 22:30.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:15.

Girtų moterų už vairo Radviliškio rajone per metus ir du mėnesius – dešimt

2018-06-12, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Girtų moterų už vairo Radviliškio rajone per metus ir du mėnesius – dešimt

Alkoholis moteris sėstis prie transporto priemonės vairo sugundo daug rečiau nei vyrus. Tokia išvada padaryta, išanalizavus girtų asmenų, sulaikytų vairuojant apsvaigus nuo alkoholio, administracines ir baudžiamąsias bylas.

 

Kaip rašoma Šiaulių apskrities VPK pranešime, analizė apima laikotarpį nuo 2017 m. sausio 1 d., kai įsigaliojo naujovė – buvo kriminalizuotas vairavimas išgėrus. Iki minėtos dienos girti prie vairo sėdę asmenys sulaukdavo administracinės atsakomybės, o baudžiamoji atsakomybė grėsė tik vairuotojams, sukėlusiems eismo įvykį, dėl kurio buvo sužalotas ar žuvo žmogus.

 

Nuo 2017 m. sausio 1 d. administracinė teisena taikoma tik tiems vairuotojams, kurie transporto priemonę vairuoja lengvo girtumo, o asmenys, kurie vairuoja transporto priemonę, kai jų kraujyje yra daugiau negu 1,5 prom. alkoholio, patenka jau į Baudžiamojo kodekso reguliavimo sferą.

 

Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje moterys tarp sulaikytų apgirtusių vairuotojų sudaro tik septynis procentus. Per praėjusius metus ir šių metų du mėnesius policijos akiratyje atsidūrė 947 neblaivūs asmenys, sėdę už transporto priemonės vairo girti, iš jų moterys – 65, kurių 34-ioms pradėti ikiteisminiai tyrimai, nes joms nustatytas girtumas siekė per 1,5 prom.

 

Pagal už vairo sulaikytų neblaivių moterų skaičių Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje lyderiauja Šiaulių miestas ir rajonas. Per minėtą laikotarpį policijos pareigūnams šioje teritorijoje įkliuvo 36 dailiosios lyties atstovės, vairavusios transporto priemones neblaivios. Iš jų 21 buvo peržengusi vidutinio girtumo ribą.   Praėjusių metų rugpjūčio 26-osios vakare Šiauliuose, Žemaitės g., sulaikyta 51-nerių metų vairuotoja yra čempionė tarp Šiaulių apskrityje sulaikytų neblaivių vairuotojų-moterų – ji įpūtė 3,03 promiles alkoholio.

 

Neblaivios vairuotojos ne visada linkusios klausyti teisėtų pareigūnų reikalavimų sustoti. Praėjusių metų vasario 15-osios naktį Šiauliuose pareigūnams teko vytis 30-metę šiaulietę, kuri susidūrimo su pareigūnais išvengti pamėgino jiems nestodama. Tačiau 1,66 prom. girtumo moteris toli nenuvažiavo. Ji buvo sulaikyta toje pačioje Tilžės gatvėje, kurioje ir stabdyta. Moteriai dėl vairavimo išgėrus buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir jai teko stoti prieš teismą. O dėl to, kad nepakluso teisėtam policijos pareigūno reikalavimui sustoti, jai skirta 900 eurų bauda ir 36 mėnesiams atimta teisė vairuoti.

 

Eliminuoti iš eismo neblaivias vairuotojas tenka ne tik policijos pareigūnams, bet ir nuo jų nukentėjusiems eismo dalyviams. Praėjusių metų rugpjūčio 2 d. Šiauliuose, Lieporių g., važiavęs automobilis „VW Golf“ įvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir, kliudęs priešais atvažiuojantį automobilį, vinguriuodamas nuvažiavo toliau. Kliudyto automobilio vairuotojas, įtaręs, kad už vairo – neblaivi vairuotoja, automobilį pasivijo ir iš užvedimo spynelės ištraukė raktelius. Atvykę pareigūnai moteriai nustatė 1,6 prom. girtumą. Paaiškėjo, kad 51-nerių metų moteris teisę vairuoti jau yra praradusi, nes prieš metus už vairo buvo sulaikyta taip pat neblaivi ir taip pat vidutinio girtumo. Šįkart už pasišalinimą iš eismo įvykio jai buvo skirta 850 eurų bauda ir teisė vairuoti atimta dar trims metams, o už tai, kad prie automobilio vairo sėdo išgėrus, teismas jai skyrė 753 eurų baudą ir konfiskavo automobilį.

 

Antroje vietoje pagal sulaikytų už vairo neblaivių moterų skaičių yra Radviliškio rajonas. Iš dešimties sulaikytųjų 8-nios buvo vidutinio bei sunkaus girtumo ir jos buvo patrauktos baudžiamojon atsakomybėn. Viena jų, pasiekusi sunkų girtumą (2,99 prom), sukėlė eismo įvykį, kuriame buvo sužalota kito automobilio vairuotoja. Neblaivios 36 metų moters vairuojamas „VW Golf“ kelyje Panevėžys – Šiauliai įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su „VW Sharan“. Pastarojo automobilio vairuotoja atsidūrė ligoninėje.

 

Pakruojo ir Joniškio rajonuose per praėjusius metus ir šių metų du mėnesius buvo sulaikyta po 7 neblaivias transporto priemones vairavusias moteris. Štai Joniškyje 57 metų neblaivi moteris atvažiavo apsipirkti į parduotuvę. Pastabių ir saugumu besirūpinančių joniškiečių dėka policijos pareigūnai operatyviai sulaukė informacijos apie pavojingą situaciją ir tuoj pat neblaivi vairuotoja buvo sulaikyta bei eliminuota iš eismo. Jai nustatytas 2,41 prom. girtumas.

 

manoradviliskis inf.

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 


REKLAMA


 

Didelis darbo saugos priemonių pasirinkimas

 

 

 

Internetinė parduotuvė  Saugojus.lt siūlo platų darbo batų, darbo rūbų, apsauginių akinių, darbo pirštinių pasirinkimą. Bendrovė teikia samdomos įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto paslaugą. Pirkimas internetu - spauskite čia. Tel. (8 699) 73913

 
Contact form

Šios dienos vardadieniai