2020-07-15, trečiadienis, 00:03.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 05:03, leidžiasi 21:44, dienos ilgumas 16:40.

Europos paveldo dienų proga ieškota 100-mečio paveldo

2018-09-24, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Europos paveldo dienų proga ieškota 100-mečio paveldo

2018 m.  rugsėjo 21–23 dienomis visoje Lietuvoje vyko Europos paveldo dienos, skirtos temai „Atrask 100-mečio paveldą“. Švęsdami modernaus valstybingumo šimtmetį, neišvengiamai atsigręžiame ir į šimtmečio kultūros paveldą. Tai svarbi jubiliejinės refleksijos dalis ir savosios tapatybės pažinimo entuziazmo pažadas. Šia proga Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo skyrius organizavo pažintinę ekskursiję po Radviliškio rajoną ir kvietė miesto mokyklų mokinius bei mokytojus atrasti ir pažinti 100-mečio paveldą Radviliškio rajone.

 

 

Europos kultūros paveldo dienos Radviliškyje prasidėjo vėliavos pakėlimo ceremonija ir Paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjo Vytauto Simelio sveikinimo kalba. Pažintinėje ekskursijoje aplankyti šeši Radviliškio rajono kultūros paveldo objektai, kurie yra neatsiejami nuo Lietuvos valstybės kūrimosi, istorijos, kultūros bei socialinio, politinio gyvenimo : Linkaičių ginklų dirbtuvės, Šeduvos karšykla, Šeduvos žydų kapinės, žydų masinio sušaudymo vieta Pakutenių miške, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio būstinė Miknių sodyboje Minaičiuose, obeliskas Vytautui Didžiajam Radviliškio mieste.

 

 

Ekskursijos dalyviams buvo pasakojama, kokie įvykiai turėjo įtakos šių objektų atsiradimui, kaip keitėsi jų būklė ir funkcionavimas per Lietuvos valstybės šimtmetį.

 

 

Ši pažintis su rajono kultūros paveldu padėjo atskleisti Šimtmečio kultūros paveldo išsaugojimo svarbą, reikšmę ne tik Lietuvos istorijai, bet ir Radviliškio rajono vystymuisi.

 

 

Europos paveldo dienų renginiais kasmet siekiama supažindinti visuomenę su kultūros paveldu bei didinti jos sąmoningumą kultūros paveldo objektų vertės suvokimo ir jų išsaugojimo atžvilgiu.

 

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo skyriaus informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai