2019-01-20, sekmadienis, 18:58.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:26, leidžiasi 16:30, dienos ilgumas 8:4.

Baisogalos gimnazija šventė savo šimtmetį

2018-06-12, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Baisogalos gimnazija šventė savo šimtmetį

,,Iš tolių toliausių pašaukia tokia artima ir miela“,- Baisogalos gimnazijos himno pirmoji eilutė tarsi šaukinys kvietė visų laidų mokinius, mokytojus ir visus, kuriems brangi Baisogalos mokykla, birželio 9 dieną atvykti į mokyklos šimtmečio jubiliejinę šventę ,,Baisogalos mokyklos kraičių skrynią pravėrus“.

 

Šeštadienį nuo ryto šurmuliavo gimnazijos kiemas ir koridoriai, pilni buvusių mokinių, ieškančių atminimo ženklų gausiuose stenduose, laidų vinjetėse, vertinančių pokyčius gimnazijoje. Prieš vidurdienį svečiai rinkosi į Baisogalos bažnyčią, kur buvo aukojamos mišios už Baisogalos mokyklos bendruomenę. Jose dalyvavo ir Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. Po mišių visi šventės dalyviai rinkosi į Baisogalos kultūros centrą stebėti šventinės programos.

 

Po trumpos mokyklos istorijos apžvalgos žodis buvo suteiktas gimnazijos direktorei Ritai Juškevičienei, kuri drauge su buvusiu gimnazijos direktoriumi Alfredu Jasiūnu atvėrė mokyklos kraičių skrynią, ir garbiems svečiams.

 

Nuoširdžiai visus pasveikino Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, teigdama, jog į tokias šventes buvę mokiniai atvyksta susitikti ne tik su draugais ir mokytojais, bet ir su savimi, prisiminti savo svajones.

 

Lietuvos Respublikos Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas sveikinimą baigė pažadu padėti įgyvendinti seniai puoselėjamą mokyklos bendruomenės svajonę – renovuoti gimnazijos pastatą. Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir administracijos vyriausioji specialistė Rasa Plukienė apdovanojo buvusį ilgametį mokyklos direktorių Alfredą Jasiūną mero padėkos ženklu, keletą mokytojų – padėkos raštais. Daug sveikinimų ir linkėjimų mokyklai jubiliejaus proga skyrė Baisogalos seniūnijos seniūnas Romas Kalvaitis, bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas, gimnazijos tarybos nariai, Radviliškio vaikų dailės mokyklos bendruomenė, LSMU Gyvulininkystės instituto direktorė Violeta Juškienė, Baisogalos mokyklos – darželio direktorė Vita Poškienė, Baisogalos ,,Imantų“ bendruomenės vardu Regina Vaitkevičienė, Radviliškio r. Lizdeikos gimnazijos pavaduotojos ugdymui Skirmantė Petraitienė ir Inga Veberienė, LSU Kėdainių ,,Aušros“ progimnazijos bendruomenė.

 

Džiugią šventės nuotaiką kūrė ne tik dabartinių gimnazistų pasirodymai, bet ir bendras daugelio laidų abiturientų valsas, kuriam šokėjus subūrė šokių mokytoja Jūratė Kačiukevičienė, 39 laidos abiturientė, 58 laidos abiturientės Aistės Digimaitės - Leleikienės drauge su vyru Giedriumi dovanotos dainos.

 

Pagerbiant buvusio ilgamečio mokyklos chorvedžio Vlado Skujos atminimą, ekspromtu suburtas jo buvusių dainininkų choras atliko G. Paškevičiaus dainą ,,Mano kraštas“.

 

Šventinei programai pasibaigus visi grįžo į gimnaziją, kurios kieme buvo atidengtas paminklas gimnazijos vardo įamžinimo proga. Paminklo autoriai - tautodailininkas Edvardas Belokopytovas ir kalvystės meistras Sigitas Bagdonas. Ta proga buvo iššauti trys patrankos šūviai, skirti gimnazijai, Baisogalai ir Lietuvai. Šventę tęsė susitikimai klasėse su bendraklasiais ir mokytojais.

 

Baisogalos gimnazijos bendruomenė dėkoja rėmėjams, padėjusiems surengti mokyklos šimtmečio jubiliejaus šventę.

 

Birutė Gedžiuvienė

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2019 kovo 3 d. Antrą kartą šiuose rinkimuose miestų merai bus renkami tiesiogiai. Ką rinksime Radviliškio rajono meru?