2018-06-21, ketvirtadienis, 13:07.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:41, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:15.

Baigėsi devintieji mokslo metai Radviliškio Trečiojo amžiaus universitete

2017-06-14, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Baigėsi devintieji mokslo metai Radviliškio Trečiojo amžiaus universitete

Pasipuošę gražiausiais pavasario žiedais baigėsi devintieji mokslo metai Radviliškio Trečiojo amžiaus universitete (TAU). Nobelio premijos vertas prof. Medardo Čobato sumanymas įkurti susirinkimų, susitikimų, mokymosi centrus sulaukusiems pensijos žmonėms ir pavadinti juos universitetais. Tai maloniai primena studijų metus ir nuteikia mokytis visą gyvenimą, nes „mylėti ir mokytis niekada nevėlu“ (M. Čobotas).

 

Džiugina Radviliškio TAU (įkurtas 2008 m.) veikla ir lankytojų skaičius padidėjęs nuo 40 iki 120 žmonių. Renginius TAU taryba planuoja pusmečiui. Galvojome, ar nepritrūksime temų, lektorių, veiklos, tačiau gyvenimas toks įdomus ir spalvingas, kad renginiai visiems vyksta kiekvieną savaitę. Paminėsiu tik keletą antrojo pusmečio aktualiausių paskaitų: „Lietuvių kalba pasaulyje“ (prof. dr. Ineta Dabašinskienė), „Tautiškos giesmės kelias“ (prof. dr. Giedrė Čepaitienė), „Tautinis kostiumas – tautos savitumo ženklas“ (etnologė Gražina Kadžytė). Mus domina politinis ir visuomeninis gyvenimas, todėl jau tris kartus kvietėme jauną įdomų politologą Liną Kojalą. Tradiciniai įdomūs ir naudingi susitikimai su rajono meru Antanu Čepononiu ir Radviliškio rajono Seimo nariais. Mielai klausome paskaitų apie sveikatą, keliones, dvasinį ir psichologinį tobulėjimą.

 

Šiais mokslo metais TAU veikla buvo suskirstyta į penkis fakultetus, o juose dirbo vienuolika grupių po 10 ar 20 žmonių. Mums reikia ir informacinių technologijų, ir pasaulio pažinimo, ir užsienio kalbų, ir meninės raiškos, ir sveikos gyvensenos fakultetų... Pagal norus, gebėjimus ir pageidavimus, pagrindinis darbas vyko grupėse. Visos grupės turi veiklos planus ir vadovus, mokytojus savanorius, kuriems už darbą nuoširdžiai dėkojame, kuriuos gerbiame ir mylime.

 

Antri metai gražiai dainuoja moterų ansamblis vadovaujamas profesionalios vadovės Zenonos Zakienės. Kelionių mėgėjų grupei vadovauja energinga, sumani, išradinga Danguolė Dabašinskienė. Dvasinio tobulėjimo ir savęs pažinimo sritimi rūpinasi Marytė Gadliauskienė. Ačiū už pakviestus įdomius lektorius, atsakomybę ir malonų bendravimą. Dar kartą ačiū mokytojams Egidijui Dailidoniui, Elvyrai Jankauskienei, Kristinai Mikaliūnienei, Jolantai Kvedarienei, Jolantai Jankutei-Terminienei, Rasai Pocienei ir Almai Balčiauskienei už mums dovanotas žinias ir tik mums skirtas valandas.

 

O pabaigai – apie svajones ir ateities planus. Sunku atrinkti, kas svarbiausia, įdomiausia. Atostogos prasidėjo, bet renginiai tęsiasi. Birželio 14–16 dienomis 30 žmonių važiuosime į sveikatingumo ugdymo stovyklą prie Gomertos ežero. Mūsų laukia gražus gamtos kampelis, malonūs šaukotiškiai, įdomios ir naudingos paskaitos. Laukiame ir džiaugiamės. Renkame pasiūlymus kitų metų darbo planui – tai reikšmingi metai ir mūsų TAU 10 metų ir Lietuvos Respublikos 100-metis. Norime ne tik mokytis, dainuoti, bet ir linksmai švęsti, šokti, keliauti, draugauti.

 

Nijolė Nėjienė,
Radviliškio TAU rektorė

 

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?