2020-09-25, penktadienis, 05:30.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 07:11, leidžiasi 19:07, dienos ilgumas 11:55.

Atidaryta kraštiečių paroda „Grįžta radviliškiečiai...“

2019-01-14, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Atidaryta kraštiečių paroda „Grįžta radviliškiečiai...“

Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta kraštiečių Virginijaus Baukio ir Eriko Hinco paroda „Grįžta radviliškiečiai...“. Abu menininkai į gimtąjį Radviliškį sugrįžo po daugelio metų, norėdami priminti apie šio krašto augintų ir puoselėtų žmonių pasiekimus, pasidalinti su gimtine savo laimėjimais. Parodos iniciatorius ir netyčiomis „pakrikštytas“ renginio krikštatėvio vardu Edmundas Hincas sakė, kad labai svarbu išvykus iš Radviliškio gyventi svetur bent kartą sugrįžti į gimtinę ir pasidalinti nuveiktais darbais – tai lyg padėka savo kraštui už gražiausius jaunystės metus.

 

Parodos „Grįžta radviliškiečiai...“  atidarymo metu menininkas V. Baukys pirmasis pristatė savo darbus, dalijosi prisiminimais apie savo gyvenimo metus Radviliškyje. Nuo 1994 m. jis persikėlė gyventi į Alytų ir kuria bei dirba ten. Parodoje eksponuojami V. Baukio darbai atspindi 30 metų jo kūrybinį laikotarpį. Lankytojai gali pamatyti šio autoriaus kūrybos pokyčius. V. Baukio tapybos darbai įkvėpti menininko Salvadoro Dali kūrybos. Paveiksluose stengiamasi paslėpti simbolius, leisti žiūrovui pamatyti, pačiam interpretuoti jų prasmę. Šalia tapybos darbų eksponuojami ir medžio drožiniai – šaukštai, kaušai, puodeliai, keletas kaukių. Pirmoji V. Baukio autorinių darbų paroda vyko Radviliškio viešojoje bibliotekoje 1986–1987 metais.

 

Tą vakarą Radviliškio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyti ir dar vieno menininko, Eriko Hinco, kūrybos darbai. Keramikos darbus šis autorius kuria jau 30 metų. Nuo 1994 m. E. Hincas yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, turi Tautinio paveldo produkto sertifikatą tradiciniams amatams. Jo gaminiai žiedžiami su žiedimo staklėmis, po to džiovinami. Išdžiuvę angobuojami, raižomi, glazūruojami ir išdegami krosnyje. Dirbama su šamotiniu moliu, naudojama raugo keramika. Kaip sako pats autorius, kažkada buvęs pomėgis kurti iš molio nejučia peraugo į darbą ir šiandien tai yra pagrindinis E. Hinco užsiėmimas.

 

Po darbų pristatymo autorius sveikino susirinkę artimieji, klasės draugai ir pažįstami.  Kraštiečiams už surengtą parodą, už tai, kad nepamiršo gimtojo krašto, neiškeitė savo tarmės dėkojo Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė.

 

Renginio svečius muzikiniais kūriniais sušildė radviliškiečiai muzikantai Zenonas Bakutis ir Česlovas Gilys.

 

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

Kraštietis Virginijus Baukys pristatė savo tapytus paveikslus ir drožybos darbus.

 

Kraštietis Erikas Hincas  pasakojo apie savo kuriamus keramikos darbus.

 

Parodoje „Grįžta radviliškiečiai...“ eksponuojami tapybos, drožybos ir keramikos darbai.

 

Renginio svečius muzikiniais kūriniais sušildė muzikantai Zenonas Bakutis ir Česlovas Gilys.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai