2019-12-10, antradienis, 02:07.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 08:30, leidžiasi 15:50, dienos ilgumas 7:19.

Adventinio šurmulio tyloje...

2018-12-18, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Adventinio šurmulio tyloje...

...Taip nedrąsiai aušta ir tokios ankstyvos sutemos... Tokia svaigi apšarmojusio miško tyla ir patamsėjusio dangaus gelmė. Prieš Didįjį Visatos virsmą sustingęs laukimas. Ir palaimingas sielos virpulys artėjant nežemiškam dangų ir žemę sujungsiančiam stebuklui. Adventas...

 

„Imantų“ bendruomenės namuose surengtas adventinis renginys – susitikimas su naujuoju Baisogalos parapijos klebonu Arūnu Urbeliu.

 

Renginiui buvo ruošiamasi iš anksto. Bendruomenės giedotojai repetavo giesmes. Moterys gamino adventinius vainikus ir surengė jų parodėlę. Daugiausia vainikų sukūrė Rita Jurkuvienė. Vieną iš jų, širdies formos, labiausiai patikusį svečiui – Baisogalos parapijos klebonui, susitikimo pabaigoje jam ir padovanojo.

 

Regina Vaitkevičienė, pradėdama renginį, priminė visiems vasarą vykusį Lietuvoje popiežiaus Pranciškaus vizitą ir svarbius pontifiko žodžius, kad vienas pirmųjų dalykų, apie kuriuos turime pagalvoti kiekvienas, tai „...: kur įleisti savo šaknis, kur kurti ryšius, kur auginti tą gyvybiškai svarbų tinklą, kuris mums leistų jaustis kaip namie.“ Anot Pranciškaus, jei nėra šaknų, gali nunešti bet koks vėjas. R. Vaitkevičienė pabrėžė, kad imantiškiai jaučia savo šaknis, turi sukūrę savo jaukius namus, o gyvuojant toliau, svarbu tvirta pozicija: tikėjimas tuo, ką darai, ir ištikimybė bendriems siekiams. O Advento laikotarpis tebūna laikas, kada kiekvienas permąstys tai, kas jį jungia su tėviškės žeme, koks ryšys sieja su savo artimu.

 

Eglė Jedinkienė paskaitė D. Žibaitienės eilės apie Advento žvakes ir paprašė kleboną jas uždegti. Šviečiant žvakių liepsnelėms, svečias kalbėjo apie Advento prasmę, kvietė visus šalia prieškalėdinio triukšmo surasti laiko pabūti vienumoje, pamąstyti apie nesibaigiančią laiko tėkmę, apie žmogaus paskirtį žemėje.

 

Paprašytas renginio dalyvių, klebonas papasakojo apie savo kelią į kunigystę, pasidalijo mintimis apie pirmuosius kunigavimo Baisogalos parapijoje įspūdžius.

 

Bendruomenės giedotojai pagiedojo keletą giesmių. Adventinių eilių paskaitė Eglė Jedinkienė. Bendruomenės pirmininkas Rimantas Vaitkevičius pasiūlė klebonui pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su „Imantų“ bendruomene (tokia sutartis prieš keletą metų buvo sudaryta su buvusiu klebonu Tomu Janavičiumi, nuolatiniu bendruomenės švenčių ir renginių dalyviu, bendruomenės Garbės nariu). Svečiui sutikus, bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta.

 

Po oficialiosios dalies vyko ramus ir jaukus bendravimas prie arbatos ar kavos puodelio, vaišinantis kukliomis adventinėmis vaišėmis.

 

„Imantų“ bendruomenės inf.

D. Vaitkevičiaus, E.Jedinkienės, R. Jurkuvienės nuotr.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai